Hope – Arctic Volume Surface No3

Hope to trzecia edycja serii Surface. Na 336 stronach album prezentuje kreatywnych profesjonalistów, których prace łączą zrównoważony rozwój, różnorodność, wyrafinowaną estetykę i dobry smak. Pięknie zaprojektowana książka gromadzi ludzi z różnych sektorów, których inspiracją jest nadzieja. Mamy tu architektów, projektantów, szefów kuchni, wynalazców, fotografów, inżynierów i grafików. Prawdziwych artystów w swoich dziedzinach. Wszyscy wierzą, że ich działania mogą przynieść zmiany i włożyli całą swoją pasję i energię w rozwój produktów oraz projektów, które czynią świat lepszym miejscem.

Hope oddaje im swoje łamy. Są to między innymi:

Anders Lendager: Duński architekt jest pionierem upcyklingu odpadów budowlanych, które przekształca w wyjątkowe materiały budowlane. Jego studio pokazuje, jak konsekwentne nadawanie priorytetu zrównoważonemu rozwojowi w całym procesie projektowania i realizacji prowadzi do powstania atrakcyjnych, ale również opłacalnych budynków. Swoimi pracami dąży do realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

 

Michał Korkosz: Polski szef kuchni, który ma swoją kolumnę kulinarną w magazynie „Vogue” wykorzystuje rodzime smaki i składniki, aby pokazać, jak zróżnicowana, smaczna i zdrowa może być wegetariańska kuchnia. Statystycznie rzecz biorąc, to dzięki bezmięsnej diecie pojedyncza osoba może w dużym stopniu wpływać na ochronę środowiska. Nawet ograniczanie spożycia mięsa ma znaczenie. Michał swoimi przepisami zachęca coraz więcej osób do działania w tym kierunku.

 

XULY.Bët: Lamine Kouyaté jest ojcem założycielem świadomej mody. W latach 90. projektant zyskał sławę na paryskiej scenie modowej, kiedy opracowywał nowe kolekcje wykonane z odzieży z odzysku. Teraz jego upcyklingowa marka XULY.Bët powraca do mody i idzie z duchem czasu.

 

Książka zawiera również fotoreportaż o turbinach wiatrowych zaprojektowanych przez studentów ECAL w Lozannie, Paper House autorstwa Thomasa Demanda i Caruso St Johna, oszałamiającą architekturę edukacyjną Liljewall w Szwecji, wegańskiego szefa kuchni nagrodzonego gwiazdką Michelin Zizi Hattaba oraz markę odzieżową Martan, która produkuje ubrania z hotelowych odpadów tekstylnych. Projektant biżuterii Alec Doherty, malarz Logan T. Sibrel i fotograf Laurence Kubski badają różne aspekty różnorodności. Na koniec, "Hope" rozważa wpływ sztucznej inteligencji na projektowanie, a Curator's Pick prezentuje niezwykłe produkty, które w oryginalny sposób podchodzą do potrzeb konsumentów, traktujących priorytetowo zrównoważony rozwój.

 

 

Surface N° 3 został wydrukowany na różnych rodzajach papieru z kolekcji Arctic Design Range – to głęboko matowe, powlekane papiery objętościowe klasy premium. Dostępne w dwóch odcieniach: śnieżnobiałym Arctic Volume Ice oraz naturalnie białym Arctic Volume White. W książce wykorzystano różne gramatury z przedziału od 90 do 300 g/m². Papiery Arctic Volume oferują wyjątkową jakość druku wielobarwnego, zachowując przy tym niezwykle naturalny charakter publikacji.

 

Papier jako produkt niesie ze sobą wiele korzyści i w większości przypadków jest oczywistym oraz najbardziej przyjaznym dla środowiska wyborem, jeśli chodzi o materiały medialne. Wytwarzany z naturalnych i odnawialnych surowców, nadaje się w całości do recyklingu. Produkcja papierni Arctic Paper Grycksbo jest w 100% wolna od paliw kopalnych, z energią dostarczaną przez elektrociepłownię na biomasę oraz dodatkowo zieloną energię elektryczną.